Trzeci turniej z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2018 rozpoczął się tradycyjnie Pro-Amem. 22 drużyny składające się z trzech amatorów i jednego zawodowca rywalizowały pod Częstochową, w Rosa Private Golf Club. 2 najlepsze wyniki Strokeplay Netto na dołku stanowiły wynik zespołu.

Ponownie jak w ostatnim turnieju w Szczecinie – najlepsza okazała się drużyna Darka Bobińskiego. Tym razem w składzie Witold i Ignacy Smoniewsk oraz Nikodem Świacki, osiągnęli wynik 123 czyli -21. Drugie miejsce zajęła drużyna Mike O’Brien w składzie Krawczyk Andrzej i Leon oraz Bogdan Bigus (-17). Taki sam wynik, lecz nieco słabsza druga dziewiątka, uzyskała drużyna w składzie Brian Messing, Roman Piaskowski, Piotr Piecyk i Zygmunt Talak.

Na 17 dołku podczas trwania turnieju odbył się konkurs Nearest to the Pin by Alior Bank, gdzie na zwycięzcę czekało roczne bezpłatne konto w Alior Private Banking. Najlepszy okazał się Kamil Skóra -  który startował z 17 dołka i to był jego pierwszy strzał dnia.

Po turnieju odbył się konkurs Jaguar Nearest to the Pin – gracze uderzali z tarasu na green 9 dołka. Samochód Jaguar na weekend wygrał Michał Nowiński. Niezwykłą kulturą golfową i znajomością etykiety wykazali się aplikanci Sebastian Grudzień i Paweł Dudzik, którzy wraz z podopiecznymi juniorami postanowili naprawić wszystkie pitchmarki, które powstały w trakcie rozgrywania konkursu. Brawo!

 

Zdjęcia: Shots on the fairway / Strzały na fairway'u

Info prasowe PGA Polska