W miniony weekend gracze z Polski, Czech, Islandii, Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii gościli w Binowie podczas rozgrywek drugiego zawodowego turnieju Floating Garden Szczecin Open, z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2018. Zawody te są turniejem o najdłuższej tradycji w rozgrywkach zawodowych w Polsce.

Thomas Bosco-Cwiok zwyciężył w 21. edycji turnieju Floating Garden Szczecin Open, grając kolejno 71 i 69 uderzeń. Tuż za nim, ze stratą jednego uderzenia uplasował się amator - Alejandro Pedryc, tym samym zwyciężając w kategorii amatorów - strokeplay brutto. Trzecie miejsce z wynikiem -2 zdobył również amator - Jan Szmidt Jr.

Drugie miejsce wśród zawodowców zdobył reprezentant Czech – Marek Siakala, a na trzeciej pozycji uplasował się Juan Ochoa. Adrian Kaczała z najlepszym wynikiem wśród zawodowców z pierwszego dnia turnieju, zakończył na czwartej pozycji wśród Pro.

Trzecie miejsce w kategorii strokeplay brutto amatorów zdobył Kamil Nowak z wynikiem +7.

W klasyfikacji netto zwyciężył junior Tristan Kolasiński, drugie miejsce zdobył Roman Kudelnicki, na trzeciej pozycji uplasował się Bogdan Bigus.

Najlepszą kobietą w kategorii brutto została Dorota Zalewska, wśród najlepszych kobiet netto zwyciężyła Amanda Majsterek. Najlepszy wynik wśród juniorek brutto uzyskała  Zofia Wójcik, a najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

Zdjęcia: Shots on the fairway / Strzały na fairway'u